Preskočiť na hlavný obsah

Prijímačkový ošial

  Tohtoročný prijímačkový ošial  skončil a ja by som chcela aj touto cestou všetkým úspešným záujemcom, teraz už spolužiakom zagratulovať k úspešnému zloženiu prijímačok. Touto cestou vás vítam na našej škole a zároveň vám prajem úspešné štúdium :)  Tých z vás, ktorým sa to nepodarilo by som chcela povzbudiť. Určite to nevzdávajte, na našej fakulte je veľmi veľa ľudí, ktorým to na prvýkrát nevyšlo a dostali sa na ďalší pokus. A absolútne na tom nezáleží, na koľkýkrát ste sa dostali, hlavná vec je ísť si za svojím snom!
https://www.google.sk/search?q=prij%C3%ADma%C4%8Dky&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFjYeksqTVAhUsLsAKHUBdBjwQ_AUICigB&biw=1536&bih=669#imgrc=vbf5K6VLMeXRMM:

  Prijatým študentom príde list s oznámením o prijatí ako aj s heslom a loginom do nášho systému. Niekedy je to veľmi komplikované a vecí zvyknú haprovať, kto by potreboval pomoc, nech mi napíše na mail, ktorý je uverejnený na boku :) Rada vám pomôžem. A nezabudnite si už pred oficiálnym zápisom navoliť predmety. Všetky informácie aj s harmonogramom máte na stránke: http://www.lf.upjs.sk/

  Podľa rozpisu máte zápis 21.8.2017. Určite si nezabudnite nič zo zoznamu povinných dokumentov, ktoré na zápis musíte priniesť. Je to potom len zbytočný stres navyše. O knihách a iných veciach vás budú informovať na zápise. Ak aj po nich budete z väčšiny vecí mimo, nevadí, do mesiaca sa nájdete a zorientujete ( to, že budete zakaždým hľadať či máte na 7.poschodí alebo 9. latinčinu a zakaždým si to budete mýliť je normálne...a pokiaľ by som to nemala napísané v mobile strácam sa zakaždým).


  Ak predsa len niečo zabudnete z povinných dokumentov, nestresujte. Dá sa to poslať do školy, následne vám to priložia k vašim záznamom. Ja som zabudla, resp. nenašla pri dokumentoch Čestné prehlásenie. Takže som tesne pred tým než som sa dostala na rad ku odovzdaniu začala panikáriť, že zasa som niečo múdra hlava zabudla. Tak poď ho hľadať tlačiareň. V knižnici som obišla s dlhým nosom, tak som sa značne skormútene vracala späť do posluchárne, že hádam to pochopia. Pred posluchárňou sme aj s éterickou polovílou natrafili na dievčatá zo Spolku medikov, ktoré nás zachránili. Totiž v spolku majú tlačiareň a všetkých podobných zúfalcov (bolo nás tam hodne) zachránili. Jediné čo sme potrebovali bolo pamätať si login a heslo do AiSu. Šťastné a zachránené sme sa po strastiplnom ceste dorazili späť do radu, odovzdali všetky dokumenty, vzali si potvrdenia o návšteve školy a šli si po ISIC kartu. Ale to by som nebola ja keby som niečo nespravila, takže po ceste ku stolíku s kartami som si vyliala kávu na čerstvo vydané potvrdenia. Myslím, že u mňa 100% platí - keď sa darí, tak sa darí. Našťastie pri vydaní ISIC-u a kľúču od skrinky v šatni som už nič nevyviedla a takmer bez ujmy prežila svoj zápis. Z čoho vyplýva - ak niečo zabudnete nasmerujte si to k Spolku medikov. Sú milí a radi pomôžu :)  

  Na FB je vytvorená pre vás skupina Medici LF UPJŠ 2017/2023. Pridajte sa tam, postupne sa tam budú pridávať informácie a po zápise budete pridaní do skupín, kde vám zároveň budú pridaní tútori, ktorí vám pomôžu a radi poradia.

V ošiali, ktorý spôsobí oznámenie o prijatí neodporúčam kupovať si všetky knihy, ktoré na burze nájdete medzi prváckymi knihami. Všetko vám netreba a niektoré dostanete aj v knižnice. Určite stojí za to s tým zháňaním kníh počkať :)Prajem vám krásne prázdniny plné oddychu, naberajte síl na váš prvý semester na medicíne a v prípade otázok mi píšte, rada vám pomôžem :)Obľúbené príspevky z tohto blogu

Medičkin sprievodca prvákom

Ahojte :)
  pripravila som si pre vás článok s radami a infoškami ohľadom prvého ročníka. Pevne verím, že väčšina z vás už poslala návratku, zapísali si predmety a už len čaká na zápis, ktorý by ste mali mať 21.8. To už mnohí z vás nadšení a aktívni zháňajú knihy a informácie na čo sa sa pripraviť. Takže vám prinášam pár informácií, ktoré by vám mohli pomôcť.

Skúškové v plnom prúde alebo fázy učenia

Ahojte,
    pre nedostatok času, chuti a inšpirácie (keďže som dala sama sebe záväzok, že vyplakávať a sťažovať sa na blogu nebudem) som dlhšie nič nenapísala. Niežeby nebol pokus, ale nebolo to hodné zverejnenia. Keďže som včera nemohla zaspať, prišla inšpirácia v podobe tohto mini obrázkového článku, ktorý vypovedá o strastiach života študenta.                                             Na otázku čo robíte, odpovedáte takto : Starostlivosť o svoj zjav zcela odignorujete, lebo:


Vaša izba sa bude nachádzať v rôznych fázach chaosu a neporiadku:  Čím viac sa blíži deň D, tým horšie vyzerá vaša izba:  Vy tiež prechádzate rôznymi štádiami:

            od zúfalstva po vyčerpanie ...poniektorí z vás sa stanú nočnými sovami:niektorí sú ranné vtáčatká:


lebo sa riadia heslom:


        cítite sa, že sa pokúšate o nemožné:


  sem tam vás pochytia strašné nervy :


     sú dni kedy máte motiváciu:

Čo je dôležité

Po skončení skúškového som si spomenula pri jednej príležitosti na častú otázku ľudí, ktorí chcú ísť na medicínu. Je dôležité mať čisté jednotky a výborne sa učiť ?

Dlho som na túto otázku nevedela odpovedať, lebo po nástupe na medicínu máte pocit, že každý okolo vás je múdrejší a šikovnejší ako vy a ste na úplnom spodku pomyselného rebríčka inteligencie. Po pár prednáškach a určitých výrokoch profesorov sa sebavedomie preklopí do tej spodnej zápornej strany a po prvých (neúspešných) zápočtoch sa človek pýta sám seba či na to má ( a to aj čistý jednotkár).

Po roku a pol na medicíne som si uvedomila, že na túto otázku viem odpoveď. Nie je to jedna vec, ktorá vás na to určuje. Aj napriek tomu, že je to najčastejšia otázka pred nástupom. Je to súbor vecí a vlastností vďaka, ktorým tú školu dokončíte a máte na to ( a známky na gymku sú na poslednom mieste ak vôbec).

So let´s make a list:

1, Vytrvalosť a húževnatosť
To jest padnúť na hubu ako sa hovorí a zakaždým vstať. Pokazíš zápočet, pren…