Preskočiť na hlavný obsah

Kto som ?Ahoj  :) 

  Na začiatok krátke predstavenie – som medička z LF UPJŠ v KE, ktorej sa splnil sen a prijali ju na medicínu. Zatiaľ veľmi premotivovaná, plná očakávaní, ale aj obáv čo to tá medicína bude vlastne obnášať.  Čoskoro to zistím a dúfam, že mi ten entuziazmus ostane :D 

  Inak som veľká knihomoľka, nadšená cestovateľka, milujem prírodu, históriu a v neposlednom rade tajomstvá ľudského tela a hlavne mozgu. Práve to ma priviedlo k medicíne.  A prečo som začala písať ? Už nejaký ten čas sledujem medicínske blogy a bol pokus nájsť nejaké, ktoré by priblížili aj slovenské školy. Pár som ich našla, ale o Košiciach ani jeden (možno som zle hľadala). Keďže sa mi veľmi páčia blogy našich susedných Češiek, rozhodla som sa aspoň pokúsiť sa o to. Dúfam, že to bude niekomu nápomocné a že mu tento blog pomôže pri rozhodovaní na akú lekársku fakultu ísť a či vôbec ísť :P  Čoskoro pridám článok o tom prečo práve Košice, ale aj postrehy, nápady a myšlienky k prijímačkám a rady ako prežiť maturitný ročník, štátnice z angliny a prijímačky na medinu v jednom roku a bez zbláznenia :D  

Vaša Med Girl

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Medičkin sprievodca prvákom

Ahojte :)
  pripravila som si pre vás článok s radami a infoškami ohľadom prvého ročníka. Pevne verím, že väčšina z vás už poslala návratku, zapísali si predmety a už len čaká na zápis, ktorý by ste mali mať 21.8. To už mnohí z vás nadšení a aktívni zháňajú knihy a informácie na čo sa sa pripraviť. Takže vám prinášam pár informácií, ktoré by vám mohli pomôcť.

Skúškové v plnom prúde alebo fázy učenia

Ahojte,
    pre nedostatok času, chuti a inšpirácie (keďže som dala sama sebe záväzok, že vyplakávať a sťažovať sa na blogu nebudem) som dlhšie nič nenapísala. Niežeby nebol pokus, ale nebolo to hodné zverejnenia. Keďže som včera nemohla zaspať, prišla inšpirácia v podobe tohto mini obrázkového článku, ktorý vypovedá o strastiach života študenta.                                             Na otázku čo robíte, odpovedáte takto : Starostlivosť o svoj zjav zcela odignorujete, lebo:


Vaša izba sa bude nachádzať v rôznych fázach chaosu a neporiadku:  Čím viac sa blíži deň D, tým horšie vyzerá vaša izba:  Vy tiež prechádzate rôznymi štádiami:

            od zúfalstva po vyčerpanie ...poniektorí z vás sa stanú nočnými sovami:niektorí sú ranné vtáčatká:


lebo sa riadia heslom:


        cítite sa, že sa pokúšate o nemožné:


  sem tam vás pochytia strašné nervy :


     sú dni kedy máte motiváciu:

Čo je dôležité

Po skončení skúškového som si spomenula pri jednej príležitosti na častú otázku ľudí, ktorí chcú ísť na medicínu. Je dôležité mať čisté jednotky a výborne sa učiť ?

Dlho som na túto otázku nevedela odpovedať, lebo po nástupe na medicínu máte pocit, že každý okolo vás je múdrejší a šikovnejší ako vy a ste na úplnom spodku pomyselného rebríčka inteligencie. Po pár prednáškach a určitých výrokoch profesorov sa sebavedomie preklopí do tej spodnej zápornej strany a po prvých (neúspešných) zápočtoch sa človek pýta sám seba či na to má ( a to aj čistý jednotkár).

Po roku a pol na medicíne som si uvedomila, že na túto otázku viem odpoveď. Nie je to jedna vec, ktorá vás na to určuje. Aj napriek tomu, že je to najčastejšia otázka pred nástupom. Je to súbor vecí a vlastností vďaka, ktorým tú školu dokončíte a máte na to ( a známky na gymku sú na poslednom mieste ak vôbec).

So let´s make a list:

1, Vytrvalosť a húževnatosť
To jest padnúť na hubu ako sa hovorí a zakaždým vstať. Pokazíš zápočet, pren…