Preskočiť na hlavný obsah

Ako prežiť zápis

  Keď vám domov príde ten vytúžený papier a v systéme vám svieti zelenou, že ste prijatý nie je už nad čím sa stresovať, len si užívať prázdniny a oddychovať. A samozrejme vyplniť elektronickú návratku a urobiť zápis predmetov. Všetky informácie nájdete na stránke školy, v sekcii štúdium, je tam aj zoznam predmetov pre vás povinných. (V prvom vám netreba zapisovať si žiadne z C predmetov, tzv. nepovinných - takže to ani neriešte.)  Potom vás čaká zápis a na ten sa treba trošku pripraviť. Prinajmenšom, aby ste v piatok, tri dni pred zápisom nebežali v panike ku notárovi overiť rodný list ako ja. Samozrejme v panike a v dese, že to nestíham...ako inak :D  Takže zápis máte niekedy v druhej polovici augusta. Na zápis si máte priniesť :
z AIS vytlačené „Čestné prehlásenie“,
- súhlas na spracovanie údajov (tlač z elektronickej návratky), ak to zabudnete dá sa to poslať aj po zápise, ale radšej to majte veľmi sa na to nespoliehajte
 - úradne overenú kópiu rodného listu,
 - pero s modrou náplňou,
 - občiansky preukaz,
- 1 fotografiu rozmerov 4x5 cm - vidíte tie rozmery ? áno presne takú nie menšiu ako ja ....lebo áno ja som tá stresujúca osoba, ktorá veci popletie...
 - vstupnú lekársku prehliadku - originál (nie netreba vám tlačiť žiadne tlačivo z internetu, tento papier lekári bežne vypisujú, stačí im povedať čo potrebujete a oni vám to dajú - niektorí to majú ako lekársku správu, iní to majú ako vymenný lístok, dôležité je to čo je tam napísané )

Praktické rady a skúsenosti

  Ak idete s rodičmi, je dobré rodičov nechať čakať v rade pred knižnicou. Potom je väčšia šanca, že v tom rade neprestojíte celý deň.
Najprv sú v jednej z posluchárni prednášky - použitie ISIC karty, prednáška o cudzích jazykoch, športových aktivitách a kopec iných vecí. Tak sa pekne zaradíte s kopou papierov v rukách a fotkou do radu, pristupujete k stolu odovzdáte papiere, oni vám na oplátku dajú nejaké papiere a idete si po ISIC.
* čím viac dopredu si sadnete, tým skôr budete vybavení - verte mi, radím vám dobre. Posledné rady stáli pri stole ešte keď som ja už odchádzala. A odporúčam vám rovno si vybaviť aj papiere na rodinné prídavky, aby ste sa potom kvôli tomu nemuseli vracať.

  Keď máte ISIC, idete do knižnice, kde vás zaevidujú, dajú vám knihy a následne si idete do šatne po kľúčik a nájsť skrinku.  

http://triflingthings.ca/post/156985041723/old-friends-in-old-libraries


  S väčšími či menšími problémami si všetko vybavíte a celí šťastní sa vraciate domov. A už len čakáte, kedy budete mať platný zápis a priradia vás do skupiny. Ale o tom až v ďalšom článku.

* malá rada na záver: nepite kávu ani žiadne iné nápoje pokiaľ máte v rukách papiere. Ak máte veľké " šťastie " stane sa vám nehoda a vy potom odovzdávate " pokrstené " papiere....nie je to ktovieaký dobrý pocit... :D

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Medičkin sprievodca prvákom

Ahojte :)
  pripravila som si pre vás článok s radami a infoškami ohľadom prvého ročníka. Pevne verím, že väčšina z vás už poslala návratku, zapísali si predmety a už len čaká na zápis, ktorý by ste mali mať 21.8. To už mnohí z vás nadšení a aktívni zháňajú knihy a informácie na čo sa sa pripraviť. Takže vám prinášam pár informácií, ktoré by vám mohli pomôcť.

Skúškové v plnom prúde alebo fázy učenia

Ahojte,
    pre nedostatok času, chuti a inšpirácie (keďže som dala sama sebe záväzok, že vyplakávať a sťažovať sa na blogu nebudem) som dlhšie nič nenapísala. Niežeby nebol pokus, ale nebolo to hodné zverejnenia. Keďže som včera nemohla zaspať, prišla inšpirácia v podobe tohto mini obrázkového článku, ktorý vypovedá o strastiach života študenta.                                             Na otázku čo robíte, odpovedáte takto : Starostlivosť o svoj zjav zcela odignorujete, lebo:


Vaša izba sa bude nachádzať v rôznych fázach chaosu a neporiadku:  Čím viac sa blíži deň D, tým horšie vyzerá vaša izba:  Vy tiež prechádzate rôznymi štádiami:

            od zúfalstva po vyčerpanie ...poniektorí z vás sa stanú nočnými sovami:niektorí sú ranné vtáčatká:


lebo sa riadia heslom:


        cítite sa, že sa pokúšate o nemožné:


  sem tam vás pochytia strašné nervy :


     sú dni kedy máte motiváciu:

Čo je dôležité

Po skončení skúškového som si spomenula pri jednej príležitosti na častú otázku ľudí, ktorí chcú ísť na medicínu. Je dôležité mať čisté jednotky a výborne sa učiť ?

Dlho som na túto otázku nevedela odpovedať, lebo po nástupe na medicínu máte pocit, že každý okolo vás je múdrejší a šikovnejší ako vy a ste na úplnom spodku pomyselného rebríčka inteligencie. Po pár prednáškach a určitých výrokoch profesorov sa sebavedomie preklopí do tej spodnej zápornej strany a po prvých (neúspešných) zápočtoch sa človek pýta sám seba či na to má ( a to aj čistý jednotkár).

Po roku a pol na medicíne som si uvedomila, že na túto otázku viem odpoveď. Nie je to jedna vec, ktorá vás na to určuje. Aj napriek tomu, že je to najčastejšia otázka pred nástupom. Je to súbor vecí a vlastností vďaka, ktorým tú školu dokončíte a máte na to ( a známky na gymku sú na poslednom mieste ak vôbec).

So let´s make a list:

1, Vytrvalosť a húževnatosť
To jest padnúť na hubu ako sa hovorí a zakaždým vstať. Pokazíš zápočet, pren…