piatok 9. septembra 2016

Ako prežiť zápis

  Keď vám domov príde ten vytúžený papier a v systéme vám svieti zelenou, že ste prijatý nie je už nad čím sa stresovať, len si užívať prázdniny a oddychovať. A samozrejme vyplniť elektronickú návratku a urobiť zápis predmetov. Všetky informácie nájdete na stránke školy, v sekcii štúdium, je tam aj zoznam predmetov pre vás povinných. (V prvom vám netreba zapisovať si žiadne z C predmetov, tzv. nepovinných - takže to ani neriešte.)  Potom vás čaká zápis a na ten sa treba trošku pripraviť. Prinajmenšom, aby ste v piatok, tri dni pred zápisom nebežali v panike ku notárovi overiť rodný list ako ja. Samozrejme v panike a v dese, že to nestíham...ako inak :D  Takže zápis máte niekedy v druhej polovici augusta. Na zápis si máte priniesť :
z AIS vytlačené „Čestné prehlásenie“,
- súhlas na spracovanie údajov (tlač z elektronickej návratky), ak to zabudnete dá sa to poslať aj po zápise, ale radšej to majte veľmi sa na to nespoliehajte
 - úradne overenú kópiu rodného listu,
 - pero s modrou náplňou,
 - občiansky preukaz,
- 1 fotografiu rozmerov 4x5 cm - vidíte tie rozmery ? áno presne takú nie menšiu ako ja ....lebo áno ja som tá stresujúca osoba, ktorá veci popletie...
 - vstupnú lekársku prehliadku - originál (nie netreba vám tlačiť žiadne tlačivo z internetu, tento papier lekári bežne vypisujú, stačí im povedať čo potrebujete a oni vám to dajú - niektorí to majú ako lekársku správu, iní to majú ako vymenný lístok, dôležité je to čo je tam napísané )

Praktické rady a skúsenosti

  Ak idete s rodičmi, je dobré rodičov nechať čakať v rade pred knižnicou. Potom je väčšia šanca, že v tom rade neprestojíte celý deň.
Najprv sú v jednej z posluchárni prednášky - použitie ISIC karty, prednáška o cudzích jazykoch, športových aktivitách a kopec iných vecí. Tak sa pekne zaradíte s kopou papierov v rukách a fotkou do radu, pristupujete k stolu odovzdáte papiere, oni vám na oplátku dajú nejaké papiere a idete si po ISIC.
* čím viac dopredu si sadnete, tým skôr budete vybavení - verte mi, radím vám dobre. Posledné rady stáli pri stole ešte keď som ja už odchádzala. A odporúčam vám rovno si vybaviť aj papiere na rodinné prídavky, aby ste sa potom kvôli tomu nemuseli vracať.

  Keď máte ISIC, idete do knižnice, kde vás zaevidujú, dajú vám knihy a následne si idete do šatne po kľúčik a nájsť skrinku.  

http://triflingthings.ca/post/156985041723/old-friends-in-old-libraries


  S väčšími či menšími problémami si všetko vybavíte a celí šťastní sa vraciate domov. A už len čakáte, kedy budete mať platný zápis a priradia vás do skupiny. Ale o tom až v ďalšom článku.

* malá rada na záver: nepite kávu ani žiadne iné nápoje pokiaľ máte v rukách papiere. Ak máte veľké " šťastie " stane sa vám nehoda a vy potom odovzdávate " pokrstené " papiere....nie je to ktovieaký dobrý pocit... :D

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

 Ahojte,  určite ste si všimli, že som dlhšie nič nové nenapísala, ani sa blogu aktívne nevenovala. Týmto sa ospravedlňujem všetkým, ktorým ...