Preskočiť na hlavný obsah

Crazy life of med student

Tento článok nebude veľmi ucelený, skôr to berte ako z každého rožka troška....Aby som tu len nepísala o pocitoch ( prevažne stresujúcich), ale aj o každenných radostiach, starostiach a postrehoch, ktoré ma na tejto ceste stretávajú.

Pocity mojej drahej kamarátky po náročnom týždni a pred ďalším "zabiják" mesiacom:
"Cítim sa ako keby ma privalil buldozér, ide ku mne tsunami, za mnou lavína a ja v strede s Čihákom."

Z hodiny biológie o spermatogenéze a oogenéze:
Profesorka smerujúca otázku na spolužiaka : Koľko trvá spermatogenéza muža ?
Spolužiak: 28 dní (pre pochopenie 28 dní trvá oogenéza ženy, u mužov 65-70)

Najkrajšia časť dňa - jednoznačne obed. Ten sa považuje už pomaly za spoločenskú udalosť, je to miesto klebetenia, hodnotenia, podporovania sa a záchvatom smiechu....sem tam aj bez príčiny. A najkrajšie je, keď sa na obed tešíte na cviku z anatky nad hrabaním sa v kadaveri....

Miesto, kde sa dozviete informácie ani neviete ako - dámske wecka. Proste dozviete sa tam z každého rožka troška....

Miesto, kde sa nachádzajú stratené ISIC, nechávate tam kamarátovi knihy, proste výmenné miesto - "kaviarnička" v rohu vestibulu školu. Úžasné miesto. A hrozne zlatá teta, ktorej sa môžete vysťažovať, je povzbudivá a zaručene spríjemni deň.

Pochopenie výroku "Viem, že nič neviem."

Zistenie, že bezdôvodne neviete zaspať aj napriek tomu, že nemáte stres. Takže ležíte, nespíte a premýšľate ako je možné, že nemáte stres a aj tak nemôžete zaspať a potom už máte stres, že aj keď nemáte stres aj tak nespíte a ráno vám treba vstávať, čiže potom už máte konečne aj ten stres :D

Zistíte, že úspech nie je len spraviť zápočet, ale ani nebyť vyhodený z cvika lebo ste sa na neho nepripravili ( milovaná biola ).

Odvaha je prísť na cviko z latiny, keď máte hneď po ňom zápočet a nebyť na to cviko pripravený, lebo veď ste sa učili na niečo dôležitejšie.

Východňari prebrali to typické neskloňovanie, že 4 stavce, aj šesť stavce z latinčiny.....tam je tiež quinque vertebrae a nikto sa s nejakým skloňovaním nenamáha. Veď načo :D V podstate sme brutálne vzdelaní, to nie je prejav totálne ignorácie slovenčiny, ale zachovanie si koreňov z čias latinských :D

Spolužiak v polke novembra: My máme v knižnici aj študovňu ? Som si myslel, že tam už nič neni....

Pocity počas prednášok z biofyziky : Ako Alenka v krajine zázrakov

A na záver ako sa cíti prvák :D 


Obľúbené príspevky z tohto blogu

Medičkin sprievodca prvákom

Ahojte :)
  pripravila som si pre vás článok s radami a infoškami ohľadom prvého ročníka. Pevne verím, že väčšina z vás už poslala návratku, zapísali si predmety a už len čaká na zápis, ktorý by ste mali mať 21.8. To už mnohí z vás nadšení a aktívni zháňajú knihy a informácie na čo sa sa pripraviť. Takže vám prinášam pár informácií, ktoré by vám mohli pomôcť.

Skúškové v plnom prúde alebo fázy učenia

Ahojte,
    pre nedostatok času, chuti a inšpirácie (keďže som dala sama sebe záväzok, že vyplakávať a sťažovať sa na blogu nebudem) som dlhšie nič nenapísala. Niežeby nebol pokus, ale nebolo to hodné zverejnenia. Keďže som včera nemohla zaspať, prišla inšpirácia v podobe tohto mini obrázkového článku, ktorý vypovedá o strastiach života študenta.                                             Na otázku čo robíte, odpovedáte takto : Starostlivosť o svoj zjav zcela odignorujete, lebo:


Vaša izba sa bude nachádzať v rôznych fázach chaosu a neporiadku:  Čím viac sa blíži deň D, tým horšie vyzerá vaša izba:  Vy tiež prechádzate rôznymi štádiami:

            od zúfalstva po vyčerpanie ...poniektorí z vás sa stanú nočnými sovami:niektorí sú ranné vtáčatká:


lebo sa riadia heslom:


        cítite sa, že sa pokúšate o nemožné:


  sem tam vás pochytia strašné nervy :


     sú dni kedy máte motiváciu:

Čo je dôležité

Po skončení skúškového som si spomenula pri jednej príležitosti na častú otázku ľudí, ktorí chcú ísť na medicínu. Je dôležité mať čisté jednotky a výborne sa učiť ?

Dlho som na túto otázku nevedela odpovedať, lebo po nástupe na medicínu máte pocit, že každý okolo vás je múdrejší a šikovnejší ako vy a ste na úplnom spodku pomyselného rebríčka inteligencie. Po pár prednáškach a určitých výrokoch profesorov sa sebavedomie preklopí do tej spodnej zápornej strany a po prvých (neúspešných) zápočtoch sa človek pýta sám seba či na to má ( a to aj čistý jednotkár).

Po roku a pol na medicíne som si uvedomila, že na túto otázku viem odpoveď. Nie je to jedna vec, ktorá vás na to určuje. Aj napriek tomu, že je to najčastejšia otázka pred nástupom. Je to súbor vecí a vlastností vďaka, ktorým tú školu dokončíte a máte na to ( a známky na gymku sú na poslednom mieste ak vôbec).

So let´s make a list:

1, Vytrvalosť a húževnatosť
To jest padnúť na hubu ako sa hovorí a zakaždým vstať. Pokazíš zápočet, pren…